ABB Türkiye Resmi Partneri
background

Pano Tasarım ve İmalatı

Pano Tasarım ve İmalatı
Pano Tasarım ve İmalatı

ADS Mühendislik olarak uzun yıllardır kazandığımız bilgi, beceri, deneyimlerimiz ve çözüm odaklı çalışmalarımız ile uygulamalarınızdaki en iyi çözümleri sizlere sunmaktan gurur duyarız.

ABB Sürücü panoları, Vinç Panoları, Alçak Gerilim Panoları, Kompanzasyon Panoları, Piyano Tip Panolar, Otomasyon ve Kumanda Panoları, Harici Tip ve Şantiye Panoları, Kuvvet ve Aydınlatma Panoları, MCC Panoları, Transfer ve Senkronizasyon Panolarının yanı sıra PLC Otomasyon çözümleri ile uygulamalarınızda daimî çözüm ortağınız olarak sizlere değer kazandırmaktan mutluluk duyarız.


Teklif hazırlığı

Müşterilerimizden aldığımız dokümanlara uygun olarak teklif departmanımız uygun malzemeleri ve malzemelerin yerleştirileceği uygun pano tipleri seçilir. Seçilen malzemelerin referans numaralarının yazılı olduğu PDF formatını müşterilerimiz ile paylaşılır. Detaylıca hazırlanan teklifimiz müşterimiz tarafından onaylandıktan sonra vermiş olduğumuz teklifi teklif mektubuna dönüştürerek müşterimizle karşılıklı iş sözleşmemizi tamamlamış oluruz.

Teklif onayı ve 2D çizim

Onaylanan teklifimizi ilgili dokümanlar ile birlikte proje departmanına aktararak projelendirme işlemini başlatırız. Proje departmanımız da verilen dokümanlar doğrultusunda projelendirme süreci başlatılır.

Projelendirme sürecinde Reel ile birebir ön görünüş şemaları ve 3 hat projeler hazırladıktan sonra hazırlanan proje onay süreci için müşteri ile paylaşılır. Müşteri tarafından onay verilen proje üretim projesi olarak üretime aktarılır ve üretim süreci başlatılır.

Malzeme temini

Onay süreci tamamlanan panoların teklif edilen malzeme ve pano sac temin süreçleri başlatılır. Malzeme tedarik süreci tamamlanan panoların üretim aşaması başlatılır.

Pano üretim aşaması

Projeler imalata verildikten sonra pano içerisinde bulunan malzemeler pano bazında ayrılarak üretime aktarılır. İmalat projesi doğrultusunda pano ön görünüş ile birebir mekanik montaj işlemleri yapılır. Mekanik montaj tamamlandıktan sonra 3 hat proje doğrultusunda pano elektro montaj işlemleri yapılır. Pano mekanik ve elektro montaj süreci tamamlandıktan sonra fabrika test aşaması için test bölgesine alınır.  

Pano test aşaması

Panolar test aşamasına girdiğinde gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı test alanına panolar getirilir. Panolara test personeli harici kişilerin müdahale etmesini engellemek amacı ile test alanının etrafı bariyerler ile çevrilir. Pano test sürecinde ilk olarak kuru test daha sonrasında sırası ile canlı(enerjili) test, kısa devre testi ve MEGER testleri yapılır. Yapılan testlerle ilgili “TEST Raporu” oluşturulur. Testlerden başarı ile geçen panolar temizlenip fotoğraflanarak paketleme bölümüne aktarılır. Panolar “ADS…” kodu ile arşivlenerek Asbuilt proje olarak müşteri ile bilgisayar ortamında ve özel cilt basım halinde müşterilerimiz ile paylaşılır.

Paketleme ve sevkiyat

Resimleri çekildikten sonra panoların paketleme işlemleri tamamlanıp sevkiyata hazır hale getirilir. Müşteri talebi doğrultusunda kafes sandık, palet vb. paketleme işlemleri yapılabilir. Test raporu, kalite kontrol belgeleri ile birlikte panoları sevk edilmeye hazır hale getirerek teslimatımızı gerçekleştiririz.

ÇÖZÜM MERKEZLERİMİZ
Çözüm ekibimiz siz değerli müşterilerimiz için 7/24 hizmetinizde
Hemen Teklif Al