ABB Türkiye Resmi Partneri
background

Enerji Verimliliği Çözümlerimiz

Enerji Verimliliği Çözümlerimiz
ABB yeni nesil yüksek verimli ve düşük boyutlarda yüksek güç sağlayan senkron relüktans motorların lansmanını gerçekleştirdi. Motorlar iki seri olarak sunuluyor.

Bunlardan biri yüksek verimli seri diğeri ise daha düşük fiziksel boyutlarda daha fazla güç elde edebilen seri olarak tanımlanmış durumda. Her iki seri de sadece hız control cihazları ile kulanılabilmektedir. Bu motorlar ile enerji kayıpları IE2 motorlar ile kıyaslandığında 40% oranında düşürülmekte veya motorun normal motora gore iki gövdeye kadar daha küçük gövdede seçilebilmektedir.

Yüksek verimli motor ve sürücü paketi yatırım maliyetini, harcanan enerjinin tasarrufundan dolayı çok kısa sürede karşılayabilmektedir.

ABB senkron relüktans motor(SynRM) teknolojisinde sabit mıknatıslar ile bunu sağlamaya çalışan diğer üreticilerden farklı bir yol izlemektedir.

Bu özel motor standart AC motor statoru ile kayıpsız rotor dizaynını birleştirmektedir. IE2 verimlilik sınıfındaki bir motor ile karşılaştırıldığında kayıpların %40 oranında azaltıldığı ve bu sayede maliyet geri dönüş süresinin 2 yıldan az olduğu belirtil mektedir.
ÇÖZÜM MERKEZLERİMİZ
Çözüm ekibimiz siz değerli müşterilerimiz için 7/24 hizmetinizde
Hemen Teklif Al