ABB Türkiye Resmi Partneri
background

ABB’nin Enerji Verimliliği Alanında Çalışmaları

jneI2K-abb-enerji-verimliligi.jpg
ABB’nin Enerji Verimliliği Alanında Çalışmaları 15.06.2023

ABB’nin Enerji Verimliliği Alanında Çalışmaları

Enerji verimliliği, endüstriyel sektörler için çok önemlidir. ABB’nin yüksek verimli motorları ve değişken hızlı sürücüleri sayesinde endüstriyel tesislerde hem enerji verimliliği hem de maliyet açısından olumlu etkiler sağlanmış olur.

Enerji tasarrufunun sağlanmasında kullanılan yüksek verimli motorlar ve değişken hız sürücüleri 1 ile 3 yıl arasında kendilerini amorti ederler. Bazı durumlarda VSD kendini birkaç ayda amorti eder.

Değişken Hızlı Sürücüler, elektrik motorunun hızını düzenler ve enerji tüketimini %30 ile %50 arasında azaltabilir.

Dünyada bulunan elektrikli motorların sadece küçük bir kısmı yüksek enerji standartlarına uygundur. Bugün ABB, yüksek verimli motorların geliştirilmesinde öncüdür ve enerji verimli motor teknolojileri çalışmalarında her geçen gün daha fazla artış göstermektedir.  Ayrıyeten, dünyadaki motorların %20’sinden daha azı değişken hızlı sürücüler ile donatılmıştır. 

ABB tarafından ücretsiz olarak sağlanan EnergySave hesaplayıcısı yardımı ile valfler gibi geleneksel yöntemlere kıyasla düşük voltaja sahip AC değişken hızlı sürücü kontrolü sayesinde elde ettiğiniz potansiyel enerji ve maliyet tasarrufunu tahmin edebilir ve bu doğrultuda çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

Enerji verimliliği ile ilgili hazırlamış olduğumuz "Enerji Verimliliği ile İlgili Küresel Gelişmeler" yazımızı okuyarak daha fazla bilgi elde edebilirsiniz.

Hemen Teklif Al