ABB Türkiye Resmi Partneri
background

Bıçaklı Sigortalar

Bıçaklı Sigortalar

ABB Şalt (Elektrifikasyon) Ürünleri

DIN-tipi, HRC-bıçaklı sigorta yelpazesi

ABB, 2 ila 1600 Amper arasında, 500 V ve 690 V’lik eksiksiz bir DIN-tipi HRC-bıçaklı sigorta yelpazesi sunuyor.

Yüksek performans ve güvenilirlik
Sigortalar çok yüksek sınırlama kapasitesine sahip olduğundan, farklı gerilim ve kısa devre seviyelerinde arızaları hızlı bir şekilde giderir. Kısa devre oluştuktan sonra gaz emisyonu meydana gelmez.

Daha az kesinti süresi ve daha düşük bakım maliyeti
Sigortalar kolaylıkla ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir ve seçici koordinasyon sağlayabilir. Bir arıza meydana geldiğinde, şebekenin geri kalan kısmı işlevsel iken, yalnızca şebekenin etkilenen kısmı yalıtılır. Entegre sigorta izleme fonksiyonu ve ayrı sigorta izleme cihazlarına sahip ürünler sunuyoruz.


DIN tipi HRC bıçaklı sigortalar 2...1600 A, 500 V ve 690 V

ABB gG bıçaklı sigortalar, hatların aşırı akım ve kısa devre korumasında, yarı iletkenlerin kısa devre korumasında ve DC devreler gibi başka teçhizatların korunmasında uygunluğunu kanıtlamıştır. Motor koruma için, ekonomik ve güvenli bir koruma sağlayan aM bıçaklı sigortalarının kullanılmasını öneriyoruz. ABB bıçaklı sigortaları; endüstriyel çevrelerin taleplerine göre, genel korumada kullanıldığı gibi motor uygulamalarında da kullanılmaya uygundur.

Üstün akım sınırlama yeteneği

Bıçaklı sigortalar, oluşabilecek sınırsız kısa devre akımlarını kesme akım kapasiteleri seviyesiyle sınırlar. Bu broşürde verilen düşük çalışma enerjisi ve kesme akımı değerleri kullanıldığında kablolar ve ekipmanlar aşırı boyutlandırma yapılmadan belirlenebilir. Örneğin, düşük kısa devre akımlarında özgül geçiş enerjisi, aşırı akım rölesini yanmaktan korur. Kısa devre sırasında son derece hızlı çalışan bıçaklı sigorta, kontaktör kontaklarının yapışmasını önler, bunun yanında hatlarda ve ekipmanlardaki kısa devre gücünü azaltır.

Çift sigorta göstergesi

DIN tipi bıçaklı sigorta, biri üstte ve diğeri ortada olmak üzere çift gösterge sistemine sahiptir ve 630 A’e kadar en çok kullanılan sigorta modellerinde bulunmaktadır. Merkezi gösterge ve ABB sigortalı yük ayırıcısının ön kapaktaki geniş pencereleri, servis hızı ve güvenlik seviyesini artırır. 

Opsiyonel elektronik sigorta ekranı, koruma ve devre kontrolünü artırır. Sigorta ekranı, sigortanın çalışma durumunu gösterir ve çalışan sigorta durumunda, kontrol darbeleri gönderir. Sigorta tek fazlı çalışmada üç fazlı motorların korunmasına yardımcı olur.

Yeni bıçaklı sigortalar 

OS-sigortalı yük ayırıcıları ve sigorta monitorleri için mükemmel uyum, panodaki yer ihtiyacını en aza indirir.

  • DIN 0 boyutlu bıçaklı sigorta, OS-sigortalı yük ayırıcısı ile birlikte kullanıldığında panoda yer kazandırır.
  • 5 farklı boyuttaki yeni sigortalar, ana anahtar ve motor koruma şalteri gibi koruma ürünlerinin kapsamını genişletmek için için geliştirilmiştir. 690V ile 1000 kW’lık bir motor gücü elde etmek için OS1250 boyutlu sigortalı yük ayırıcısı ve boyut 5 bıçaklı sigorta kullanın.
Seçicilik

Seçicilik,bir elektrik şebekesinin güvenirliği ve kullanılabilirliğine katkıda bulunan, bıçaklı sigortanın en önemli özelliklerinden biridir. Bir arıza durumunda yalnızca şebekenin etkilenen bölümü izole edilmiştir. Aynı zamanda, sistem şebekenin geri kalan kısmında normal akımlarının geçmesine olanak sağlar. ABB bıçaklı sigortaları, çoğu durumda, 1:1.6 oranında ardışık sigortalar için seçicidirler. Bazı durumlarda aynı aralıktaki ABB sigortaları 1:1.25 oranına kadar seçicidirler.

Emniyetli koruma 

ABB bıçaklı sigortalar, tüm hatalara karşı maksimum korumayı garanti eder. Yüksek gerilimde en iyi koruma bıçaklı sigortalar ile sağlanabilir. Sigortalı sistem, 690 V’a kadar tip 2 koordinasyon sınıfına (IEC60947-4-1’e göre) sahiptir. Bu standart, ekipmanlarının kısa devre sonrası bile faaliyete girmesininin gerekli olduğu durumlar için gereklidir. Hızlı işlem yarı iletkenlerin en ekonomik biçimde korunmasına katkıda bulunur. Büyük boy bıçaklı sigortaların dağıtım ve motor devrelerinin kısa devreye karşı korumasına getirdiği esneklik, sigortalı yük ayırıcılarının kullanımını optimize eder.

ÜRÜN GÖRSELLERİ

7/24 Servis Hizmeti

Hızlı Teslimat

Teknik Danışma

Güçlü Stok Yapısı

Geniş Ürün Yelpazesi
Çözüm ekibimiz siz değerli müşterilerimiz için 7/24 hizmetinizde
Hemen Teklif Al